tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wybory samorządowe 2018

  • 21 sierpnia 2018
  • 25 sierpnia 2018

Andrzej Dziuba ponownie będzie się ubiegał o fotel prezydenta Tychów

Od 18 lat Andrzej Dziuba jest prezydentem Tychów. W najnowszym wydaniu miejskiego tygodnika "Twoje Tychy" oficjalnie potwierdził, że będzie ubiegał się o reelekcję w nadchodzących wyborach.

Andrzej Dziuba
Andrzej Dziuba ponownie będzie się ubiegał o fotel prezydenta Tychów · fot.


Andrzej Dziuba urodził się 1 grudnia 1956 roku we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska skończył studia na Wydziale Górniczym Politechniki Wrocławskiej. W 1980 roku przeprowadził się do Tychów, podobnie jak wielu kolegów z roku „za pracą”. Przez wiele lat pracował w kopalni „Ziemowit” w Lędzinach, m.in. jako główny inżynier do spraw inwestycji. Pełnił także rolę przewodniczącego Rady Pracowniczej. Po zakończeniu pracy w kopalni, w firmie DBT Scharf Polska zajmował się marketingiem i sprzedażą. W Tychach znalazł nie tylko pracę, ale i …miłość. To tutaj poznał swoją żonę Ewę, tyszankę z którą ma dwie dorosłe córki.

W 2000 roku Andrzej Dziuba został prezydentem Tychów. Od tego czasu tyszanie czterokrotnie powierzali mu tę funkcję (w 2002, 2006, 2010 i 2014 roku). - Te kilkanaście lat to czas pełen wyzwań, pojawiających się szans i możliwości, które wspólnie z moimi pracownikami staraliśmy się jak najlepiej wykorzystać. To setki, a nawet tysiące projektów, inwestycji, realizowanych z myślą o zaspokojeniu potrzeb mieszkańców i rozwoju Tychów. Wiele z nich kosztowało nas mnóstwo pracy, ale radość z pomyślnego zakończenia trwa do dziś. Niezależnie od tego, ile wysiłku musieliśmy włożyć w te zadania, wszystkie są ważne, bowiem wywarły istotny wpływ na to, w jakim mieście żyjemy - czytamy na oficjalnej stronie Andrzeja Dziuby.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA