tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wybory samorządowe 2018

  • 5 września 2018
  • 6 września 2018

Dwie osoby powalczą o jeden fotel? Kto zostanie prezydentem Tychów?

Do wyborów samorządowych zostało niespełna pięćdziesiąt dni. Choć czasu pozostało niewiele, to na chwilę obecną tylko dwóch kandydatów oficjalnie potwierdziło swoje aspiracje do wyborczej batalii o fotel prezydenta.

Do 4 września oficjalnie swój start w wyborach na najważniejsze stanowisko w Tychach potwierdziły dwie osoby. Są to urzędujący prezydent - Andrzej Dziuba oraz przewodniczącą Rady Osiedla Wartogłowiec - Anita Skapczyk.

Andrzej Dziuba
Andrzej Dziuba


Andrzej Dziuba prezydentem Tychów jest nieprzerwanie od 2000 roku. Od tego czasu tyszanie czterokrotnie powierzali mu tę funkcję (w 2002, 2006, 2010 i 2014 roku). W zbliżających się wyborach samorządowych Andrzej Dziuba wystartuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Prezydenta Andrzeja Dziuby.

Anita Skapczyk jest Przewodniczącą Rady Osiedla Wartogłowiec, współpracowała również ze Stowarzyszeniem Tychy Naszą Małą Ojczyzną, jest także Przewodniczącą Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 18. Anita Skapczyk jest kandydatką Prawa i Sprawiedliwości. Poparcia udzieliło jej Stowarzyszenie Tychy Naszą Małą Ojczyzną.

Anita Skapczyk
Anita Skapczyk · fot.


Nie można wykluczyć, że w najbliższych dniach pojawią się nowi kandydaci. Komitety mają jeszcze kilka dni, aby podjąć ostateczną decyzję.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA