tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wybory samorządowe 2018

  • 26 września 2018
  • 30 września 2018

Prezydent Andrzej Dziuba podsumował mijającą kadencję

Od kilku dni w skrzynkach pocztowych pojawiają się ulotki, w których prezydent Andrzej Dziuba rozlicza się z mieszkańcami z mijającej kadencji.

Prezydent Andrzej Dziuba podsumował mijającą kadencję


- Dla mnie ostatnie osiemnaście lat na stanowisku prezydenta miasta to czas wytężonej pracy, trudnych decyzji, ale także wielkiej satysfakcji, że tak wiele udało się razem osiągnąć. Dzisiaj Tychy są liderem przemian wśród polskich miast. I to właśnie dzięki Państwa zaangażowaniu, pracowitości oraz optymizmowi tak wiele udało się w Tychach zmienić i zrobić - pisze Andrzej Dziuba w liście do mieszkańców.

Prezydent przypomina, że na rozwój miasta pozyskano miliony euro. Podkreśla także wagę wydarzeń i inwestycji, które w ostatnich latach udało się zrealizować. - Byliśmy gospodarzami Mistrzostw Europy U-21 w Piłce Nożnej 2017, które śledziło w telewizji blisko 100 milionów osób na całym świecie. Jako pierwsi na Śląsku stworzyliśmy centra przesiadkowe i uruchomiliśmy szybką kolejkę do Katowic, usprawniając jednocześnie ruch na Drodze Krajowej nr 1. Przeprowadziliśmy także z sukcesem rewitalizację wielu tyskich miejsc, czego Plac Baczyńskiego oraz Paprocany są najlepszym przykładem. A to tylko fragment tego, co w mieście zostało zrobione.

Andrzej Dziuba zapowiada również, że to nie koniec wyzwań, jakie stawia przed każdym miastem zmieniająca się w szybkim tempie rzeczywistość. - Tworząc wiele nowych projektów inwestycyjnych czy społecznych, należy myśleć o tym, co będzie za dziesięć czy dwadzieścia lat. Dlatego niezwykle istotnym przy podejmowaniu decyzji jest kierowanie się głosem mieszkańców. Chciałbym podkreślić, że zadania, które realizujemy, są zawsze efektem licznych rozmów i spotkań z Tyszanami. Szczególnie wdzięczny za pomoc w prowadzeniu dialogu z mieszkańcami jestem tyskim organizacjom pozarządowym, m.in. stowarzyszeniu Inicjatywa Tyska, na które zawsze w mieście możemy liczyć - czytamy w liście.

Prezydent pisze także o wsparciu jakie otrzymał od mieszkańców Tychów i składa podziękowania za współpracę i zaufanie. - Jednocześnie zapraszam do zapoznania się z krótkim podsumowaniem tego, co udało się w Tychach zrealizować w czasie ostatnich czterech lat. Mam nadzieję, że bez względu na Państwa preferencje wyborcze spotkamy się 21 października przy urnach! - kończy Andrzej Dziuba.

Do listu dołączona jest ulotka, na której zamieszczono najważniejsze zadania zrealizowane podczas mijającej kadencji, a także obecnie realizowane inwestycje.

Prezydent Andrzej Dziuba podsumował mijającą kadencję
Prezydent Andrzej Dziuba podsumował mijającą kadencję

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA