tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wybory samorządowe 2018

  • 1 października 2018

[WIDEO, ZDJĘCIA] Poznaliśmy program i kandydatów Koalicji Obywatelskiej

Tychy - miasto od A do Z - takie hasło przewodnie przyświeca Koalicyjnemu Komitetowi Wyborczemu Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

Konwencja wyborcza KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - 1.10.2018 · fot.


W poniedziałek, 1 października poznaliśmy program i kandydatów kolejnego komitetu wyborczego. Na początku głos zabrała posłanka na Sejm Monika Rosa. - 21 października bardzo ważne wybory, w którym obywatele i obywatelki zadecydują o tym, w jakich miejscach chcą mieszkać - czy w Polsce otwartej, tolerancyjnej, samorządowej czy w Polsce centralistycznej. Idziemy do tych wyborów wspólnie - jako Koalicja Obywatelska .Nowoczesna Platforma Inicjatywa Polska. Tworzymy dobrą zgraną drużynę, prezentujemy najlepszy możliwy program dla województwa, poszczególnych miast i gmin - mówiła.

Posłanka przedstawiła również kandydatkę .Nowoczesnej do sejmiku województwa - Alinę Bednarz. - Jest to wspaniała kobieta, przedsiębiorczyni, trenerka biznesu, od lat zaangażowana w prace na rzecz równouprawnienia kobiet. Aktywistka, którą można spotkać zarówno podczas protestów na ulicach, jak i w pracach merytorycznych na rzecz programów wsparcia organizacji pozarządowych. Myślę, że jej działalność, jej życie, jej praca już nie raz udowodniły, że jest najlepszą możliwą kobietą, która pokazuje nie tylko jak ważna jest równość, ale która pokazuje również jak ważny jest głos obywateli, także w sejmiku województwa.

Konwencja wyborcza KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - 1.10.2018
Konwencja wyborcza KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - 1.10.2018 · fot.


W dalszej kolejności przemówił marszałek województwa śląskiego, Wojciech Saługa. - Koalicja Obywatelska to wspaniała szeroka drużyna. Drużyna przede wszystkim ludzi, którzy kochają samorząd, miasta, innych ludzi, ponieważ my samorządowcy zbieramy się wokół ludzkich problemów, aby je tutaj na najniższym szczeblu rozwiązywać. Pani poseł mówiła, że to bardzo ważne wybory, bo tak naprawdę oprócz tego, że wybieramy lokalnych przedstawicieli do rady gmin czy prezydenta miasta to wszyscy czujemy, że te wybory są o tym, czy będziemy się samorządzić czy będziemy raczej rządzeni; czy będziemy mieć wielkie środki europejskie czy będziemy na peryferiach Europy; czy będzie obowiązywać konstytucja czy też będzie tylko narzędziem do uprawiania bieżącej polityki, do dowolnego jej interpretowania - mówił Wojciech Saługa. - Ale też są ważne wybory na poziomie województwa, ponieważ jest coś takiego jak sejmik województwa zarządzający wielkim majątkiem, chociażby stadion Śląski, Koleje Śląskie, szpitale, instytucje kultury, ale też zarządzający środkami europejskimi i właśnie taka osoba, która jest blisko mnie, od lat mnie wspiera - najpierw jako radny a dzisiaj wicemarszałek województwa śląskiego. Odpowiedzialny właśnie za wydawanie środków europejskich i nadzorujący ich wydawanie w sposób perfekcyjny, silne wsparcie samorządu wojewódzkiego - pan Michał Gramatyka - kandydat z Tychów do sejmiku województwa śląskiego - przestawił marszałek.

Konwencja wyborcza KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - 1.10.2018
Konwencja wyborcza KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - 1.10.2018 · fot.


Główne założenia programowe Koalicji Obywatelskiej opierają się na hasłach:Miasto jakiego chcesz - mieszkańcy powinni współdecydować o wszystkim, co dzieje się w mieście. Musimy aktywizować społeczeństwo, które jest aktywne i to, które spędza czas mniej aktywnie. W tym aspekcie proponujemy referenda elektroniczne. Uważam, że powinniśmy działać w Tychach od A do Z. Powinniśmy dać mieszkańcom to, co najlepsze - przedstawił Aschab-Ali Nurbagandow.

Tychy bez smogu - wiemy ile już robimy jako społeczność lokalna ku temu, żeby nasze miasto było coraz czystsze. Czasami wieczorem trzeba niestety szczelnie zamknąć okna, nie można wyjść na spacer, ciężko jest biegaczom. Chciałbym robić więcej. Wszyscy kandydaci praktycznie z każdej opcji politycznej mówią "pokonamy smog" - to go pokonajmy. Nie mówmy tylko róbmy. Naprawdę jest to ważne, bo mnóstwo ludzi cierpi z tego powodu - mówił Przemysław Szeliga.

Miejsce dobrej pracy - Tychy słyną ze świetnych inwestycji. Mamy przede wszystkim strefę ekonomiczną, ale też wielu ludzi biznesu, którzy chcą tutaj się rozwijać. Jako Koalicja Obywatelska chcemy im pomóc. Mamy wspaniały pomysł - chcemy stworzyć coworking - oddać przestrzeń między halą sportową a Mediateką w Tychach tak, żeby dać przedsiębiorcom możliwość posiadania własnego biurka, miejsca, żeby umawiać swoje spotkania, ale też, żeby mogli cieszyć się preferencyjnymi opłatami, czyli będą mieli za darmo Internet a nawet prąd. Chcemy im pomagać i myślę, że my możemy to zrobić. Młode firmy to są ludzie, którzy potrzebują pomocy i czasami start jest najważniejszy. Tychy mogą być naprawdę dobrym miejscem do pracy - zaprezentowała Anne-Sophie Basta.

Konwencja wyborcza KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - 1.10.2018
Konwencja wyborcza KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - 1.10.2018 · fot.


Tyska opieka medyczna - Koalicja Obywatelska zakłada, że każdy i w każdym wieku miałby dostęp do najlepszych, szybkich i kompleksowych badań w każdej placówce opieki i zdrowia na terenie miasta, na czele ze Szpitalem Wojewódzkim. Kładziemy nacisk na szereg szczepień, akcji profilaktycznych oraz aktywnej polityki prozdrowotnej. Chcemy, aby każdy w Tychach czuł się bezpieczny i wiedział, że ma gdzie się udać, jeśli coś mu dolega - poinformował Łukasz Kłoda.

Bon na rozrywkę - pomysł polega na kilku istotnych elementach. Po pierwsze - każdy kto będzie odbierał dowód osobisty, otrzyma bon na 300 zł do wykorzystania w placówkach kultury lub sportu w naszym mieście. Będziemy chcieli również, żeby seniorzy raz w miesiącu bezpłatnie mogli uczestniczyć w imprezach kulturalnych i sportowych. Chcemy również sprowadzić z powrotem do Tychów wyższą uczelnię, bo uważamy, że bardzo dużo młodych ludzi nie stać na to, aby studiować poza naszym miastem, a my chcemy aby się rozwijali i kształcili. Chcemy także umożliwić ludziom, którzy mają pomysły i umiejętności, przekazywanie tego daru i wiedzy innym mieszkańcom miasta. Chcemy również wesprzeć dzieci uzdolnione, utalentowane, dając im dodatkowe wsparcie edukacyjne - wykładowców z wyższych uczelni lub autorytetów w danych dziedzinach - przedstawiła Magdalena Łuka.

Poniżej publikujemy zapis relacji na żywo:

Loading...


Kandydaci KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska do Rady Miasta Tychy:

Okręg nr 1
1. Józef Twardzik
2. Dagmara Mrozowska
3. Piotr Szczepaniok
4. Joanna Krasowska-Costamagna
5. Przemysław Szeliga
6. Ewa Gasz
7. Zbigniew Bajkowski

Okręg nr 2
1. Wojciech Czarnota
2. Hanna Niewiak-Zaskórska
3. Katarzyna Gąska
4. Sławomir Truchel
5. Dawid Jęśko
6. Barbara Szczepaniok
7. Adam Niesporek

Okręg nr 3
1. Rafał Żelazny
2. Maciej Jędrzejko
3. Justyna Rutkowska
4. Maciej Blada
5. Barbara Orzechowska
6. Danuta Gonta
7. Marcin Nieckarz

Okręg nr 4
1. Grzegorz Gwóźdź
2. Bogusława Witońska
3. Łukasz Bula
4. Małgorzata Krzysteczko
5. Łukasz Kłoda
6. Sławomir Żukowski
7. Anne-Sophie Basta

Okręg nr 5
1. Maciej Gramatyka
2. Magdalena Łuka
3. Alicja Madejska
4. Aschab-Ali Nurbagandow
5. Barbara Rymer
6. Mirella Kowalcze-Kokolus
7. Tomasz Bień

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA