tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wybory samorządowe 2018

  • 4 października 2018
  • 5 października 2018

Kampania nabiera rozmachu. Coraz ciekawsze formy prezentacji programu

Kampania wyborcza to nie tylko plakaty, banery i ulotki. Kandydaci wychodzą również na ulice, by spotykać się z mieszkańcami. Niektórzy prowadzą także intensywne działania w zakresie mediów społecznościowych. Tu można znaleźć konta kandydatów na radnych oraz na stanowisko Prezydenta Miasta Tychy.

Wielu kandydatów z różnych komitetów wyborczych pojawiło się w ostatnim czasie w mediach społecznościowych. Ich konta można znaleźć na Facebooku, gdzie obok nazwiska pojawia się dopisek "kandydat do Rady Miasta Tychy" lub też "kandydat na Radnego Miasta Tychy". Na ich tablicach znajdziemy przede wszystkim informacje o tym, w jakim okręgu oraz na jakiej liście i pod którym numerem startują w nadchodzących wyborach samorządowych. Każdy z nich prezentuje także program komitetu oraz swój pomysł na miasto.

Sposobów przekazu jest wiele. Niektórzy posługują się notatkami, inni wykorzystują grafiki, a jeszcze inni organizują lub po prostu zachęcają do udziału w wydarzeniach. Zdarzają się również kandydaci, którzy ... nagrywają filmiki. Taki pomysł pojawia się m.in. u kandydata na radnego - Marcina Kuśmierza. W niespełna minutowych materiałach wideo mówi o tym, co już zostało zrobione, a także o tym, co jeszcze wymaga poprawy.

Loading...


Loading...


Tym narzędziem posługuje się również ubiegająca się o stanowisko Prezydenta Miasta Tychy - Anita Skapczyk. Kandydatka PiS robi to jednak w nieco odmienny sposób, bowiem siedząc na fotelu kierowcy rozmawia z Aleksandrą Wysocką-Siembigą (kandydatką PiS do Rady Miasta Tychy) o problemach, z którymi borykają się tyszanie. W wyniku dyskusji pojawiają się propozycje programowe, które mają te trudności rozwiązać.

Loading...


Loading...


Przypominamy, że wybory samorządowe zaplanowane są na 21 października, zatem kandydaci mają sporo czasu, by dokładnie przybliżyć nam swój program. Być może czymś jeszcze nas zaskoczą?

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA