tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wybory samorządowe 2018

  • 21 listopada 2018
  • 22 listopada 2018

Tyszanin Jakub Chełstowski został Marszałkiem Województwa Śląskiego

Tyszanin Jakub Chełstowski będzie sprawował funkcję Marszałka Województwa Śląskiego.

Jakub Chełstowski
Jakub Chełstowski został wybrany na Marszałka Województwa Śląskiego · fot.


Jego kandydaturę podczas I sesji Sejmiku Województwa Śląskiego zaproponował Jan Kawulok, przewodniczący Sejmiku, radny Prawa i Sprawiedliwości. - Jakub Chełstowski jest doświadczonym samorządowcem, pracował w samorządzie niższego szczebla, czyli jest to naturalny awans. Głęboko wierzę w to, że skutecznie będzie kierował województwem Śląskim dla dobra naszych mieszkańców.

Na to stanowisko nie zaproponowano żadnego kontrkandydata. Radni mieli do wyboru trzy opcje głosowania: "za", "przeciw" lub "wstrzymując się". Ostatecznie Jakub Chełstowski został wybrany na Marszała Województwa Śląskiego, otrzymując 23 głosy "za", przy 21 głosach "przeciw" i 1 głosie "wstrzymującym się".

- Szanowni Państwo ministrowie melduję, wraz z drużyną, wykonanie zadania. Jest to wielki zaszczyt, wielkie zobowiązanie, wielkie zadanie dla biało-czerwonej drużyny. Bardzo dziękuję wszystkim radnym za to, że zagłosowali za moją osobą. Bardzo dziękuję ministrom, panu wojewodzie za wsparcie i zaufanie. Mam nadzieję, że ta "pięciolatka", która przed nami, będzie dla naszego rozwoju dynamicznym rozwojem, będziemy ściśle współpracować z rządem - program "Dla Śląska". Jest to wielki zaszczyt, honor i bardzo dziękuję raz jeszcze - powiedział po przedstawieniu wyników Jakub Chełstowski.

Tyszanin Jakub Chełstowski został Marszałkiem Woje
Tyszanin Jakub Chełstowski został Marszałkiem Województwa Śląskiego · fot.


Jakub Chełstowski ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, oparte na strukturze programu MBA oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania projektami europejskimi na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń. Studia magisterskie ukończył w Wyższej Szkole Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie na Wydziale Nauk Społeczno - Pedagogicznych w Katowicach.

W 2010 roku uzyskał mandat radnego miasta Tychy na kadencję na lata 2010 - 2014, ponownie został wybrany do Rady Miasta Tychy na kadencję 2014 - 2018r. Kandydował w wyborach na Prezydenta Tychów w roku 2014 z ramienia Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną, uzyskując drugi wynik. W Radzie Miasta Tychy pracował w Komisji Finansów Publicznych i Komisji Inicjatyw Lokalnych i Ładu Przestrzennego. W latach 2007 - 2017 był wiceprezesem, prezesem Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną (NGO). W latach 2007 - 2014 pracował jako społeczny kurator sądowy przy Sądzie Rejonowym w Tychach. Od 2015 roku jest sekretarzem Społecznej Rady Sportu przy Ministrze Sportu i Turystyki. Zawodowo zajmuje stanowisko menadżerskie związane z zarządzaniem i realizacją projektów biznesowych.

Zainteresowania: gospodarka, urbanistyka, sport. Był inicjatorem wielu akcji o charakterze społecznym i lokalnym.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA